11 MÍST, KDE NAKOUPÍŠ ČESKOU VÝROBU, KTERÉ MUSÍŠ ZAŽÍT

Kde nakupovat české výrobky? Prázdniny a léto se blíží, ale před tím je nutné udělat spoustu věcí.
Máme pro vás pár tipů, jak přežít poslední měsíc práce a kde se vybavit na prázdniny. 

ŘEZÁČOVO NÁMĚSTÍ ŽIJE DESIGNEM

Sluneční brýle a letní oblečení, které se neokouká, poutavé šperky, kterých není nikdy dost, unikátní plavky, či spoustu dárků pro kamarády co jsme přes rok neviděli?

To a mnohem více můžete nakoupit v Koncept Story v Holešovicích na Řezáčově náměstí. Velkým plusem je, že to vše zde seženete od českých designérů, které potkáte i při svém nákupu. Se vším vám poradí, přiblíží proces tvorby a designéři zároveň každé tři měsíce hostí v zajímavé hosty, v rámci toho jsou zde pořádané zajímavé eventy.

České dřevěné hračky Kutulu můžete nakoupit hned opodál, design prostě sbližuje!

VŠE V JEDNOM

Další holešovickou zastávkou pro Vás může být Vnitroblock, zde si můžete nakoupit ze široké nabídky produktů a to není vše. Pokud nebudete zrovna trávit čas na našich výletech dovýroby, můžete využít i spoustu zajímavých akcí co tu pořádají. S klidem můžu označit Vnitroblock jako kreativní centrum Holešovic s kavárnou Signarure, tanečním prostorem Sector a Pidikinem. Takže po nákupech kávičku a pak třeba kino?

S LÁSKOU K PAPÍRU

Spoustě z nás ale prázdniny začnou až po zkouškovém. Vytvořit si skvělé portfolio, vytisknout plakát nebo mít originální desky? Když půjdu dále, možná potřebujete vytvořit logo a vizuální styl vaší nové značky a slyšeli jste už o studiu VOALA? Neváhejte a zavítejte tam! Takřka rodinné grafické studio najdete v ulici Dobrovského na Letné.

25 BAREV

Kousek níže, směrem dolů k Vltavě v ulici Františka Křížka pak narazíte na malé ale doslova duhové papírnictví Papírna. Eco-papírnictví skrývá v malém prostoru velké množství produktů. Když budete chtít posílat dopisy různých barev ze všech vašich prázdninových výletů, může jich být až 25! A dopisy z cest se prostě posílat musí, opatřit je můžete i originálními razítky.

TAK KAM LETOS VYRAZÍM?

Plány na léto? Ještě je nemáte utříděné? Krásné diáře i sešity vám s tím můžou pomoci a když přijde řada i na knížku, zabalit ji do unikátního obalu není na škodu. Kde můžete všechno tohle sehnat? No přece v Papelote ve Vojtěšské ulici v centru Prahy! A na cesty si hned kupte i jednu polomáčenou, tedy polomáčenou pastelku ????

DESIGNOVÁ PLATFORMA

Ve Vojtěšské ulici ještě zůstaneme, nesmíme zapomenout na středobod designérů CzechDesign. Zajímavé výstavy, soutěže, novinky i volné pracovní pozice najdete na portálu CZD. Nedávno otevřeli i nový shop, kde se setkáte jak jinak než s českým designem.

HORKÝ LETNÍ DEN

Horký letní den vás vylákal na pražskou náplavku? Nedaleko na Smetanově nábřeží můžete navštívit nový prostor SmetanaQ. Osvěžit se můžete v úžasné kavárně, nakoupit ve vedlejším design store Deelive a pokochat se designem můžete v patrech výše ve výstavních prostorách či ateliérech designérů všeho druhu. Šperk, fashion design a krásný interiér vás nadchne!

KOUZELNÝ DVOREK

Kousek od Národního divadla se také můžete zatoulat na malý dvorek a vejít do kouzelného showroomu s ateliéry nad ním. V Jirchařích 8 na Praze 1 se nachází Back-Yard, zajímavé šperky, porcelán, oblečení i doplňky, to vše s důrazem na design. Na stránkách se dovíte i který designér bude zrovna ten den přítomen, takže příjemné nakupování přejeme!

NĚCO NOVÉHO

Posledním tipem, jak se připravit na léto je osvěžit svůj byt. Stačí třeba jen nepatrná změna a hned je to znát! Lavmi si zamilujete. Krásné a originální tapety, povlečení a další designové doplňky co rozveselí každý interiér najdete ve Zlatnické ulici kousek od Florence či Náměstí republiky. Ale staré věci, sice omšelé ale s duší nevyhazujte. Krásným “starožitnostem” dávají druhou šanci v Nanovo. Retro/neretro nakoupíte kousek od Staroměstského náměstí v Týnské uličce, ale jen do 30. 5. pak se obchod přesouvá.

Přejeme krásný začátek léta! At‘ už ho strávíte u vody nebo v práci. <3

Žádné produkty v košíku