KDE SE OSVĚŽIT ANEB MÍSTA, KTERÁ ZMĚNÍ TVÉ LÉTO V PRAZE

Dlouhý den v práci? Máme tipy, kde rychle dobít baterky.

K létu patří voda, tak proč k ní nevyrazit, i když jsi zrovna v Praze. Já miluju večery u řeky, zasloužený relax na konci pracovního dne. To jsou pro mě prázdniny.

VEČER U VLTAVY NIKDY NEZKLAME

Náplavka na Rašínově nábřeží je moje jasná volba, vždy se tu něco děje.

Na Rašínovo nábřeží se nejlépe dostanete tramvají, zastávka Výtoň nebo Palackého náměstí, lodí (Víš, že se v rámci lítačky nebo po zakoupení klasického lístku můžeš svézt i lodí? V rámci PID.) nebo můžeš zaparkovat auto pod Železničním mostem (8-18 h je placené parkování 30 Kč/h.) Železniční most sice není Karlův, ale procházka po něm má taky něco do sebe.

 

CO VŠE LZE NA NÁPLAVCE ZAŽÍT?

Kromě mnoha barů a občerstvení náplavka nabízí i kulturní a sportovní vyžití.

Cargo Gallery přichystalo výstavy, koncerty i neotřelé workshopy jako třeba Neziskovky a byznys na jedné lodi (18. 7.). 

Loď Tajemství bratří Formanů určitě navštiv, loňský Saturnin byl skvělý, ale s vedrem musíte počítat. Značka: Vějíř s sebou (když na něj zapomeneš, postačí papírový podtácek ).

Bajkazyl je s Náplavkou spjatý, jeho podtitul: Bar, stavba, servis, půjčovna, kulturák – to je to, oč tu běží. Na půjčeném kole s nápojem v ruce můžeš zhlédnou i zajímavé představení, a když už máš kolo své, tady ti ho i seřídí. Každé úterý se tančí swing.

V sobotu od 8 do 14 h pak vždy nábřeží zaplní spousta stánků s tradičním i netradičním zbožím. Farmářské trhy se tu staly tradicí. Potraviny, květiny i keramiku nakoupíš při příjemné dopolední procházce podél řeky přímo od zdroje.

Kayak Beach Bar na Náplavce kotví i s volejbalovým hřištěm, ale nejen to. Výhledy na Prahu z jiné perspektivy zažiješ třeba při kayak túrách nebo lekcích paddleboard jógy. My to ještě nezkusili, ale chceme/musíme to zkusit! Šlapadel je plná Vltava, ale tohle je adrenalin, kdo neudrží rovnováhu, zkusí i koupačku.

Na nábřeží se občerstvíte u barů, restaurací a dát si tu můžete i skvělou zmrzlinu Puro gelato.

Má oblíbená činnost na nábřeží je krmení labutí. V blízkých potravinách koupím staré pečivo, sednu si k vodě a starosti odplouvají.

KÁVIČKA VE SMETAŇÁKU VE SPOLEČNOSTI ČESKÉHO DESIGNU

Kdo Rašínovo nábřeží zná a chce zažít něco nového, může se cestou do centra kolem Mánesu zastavit ve SmetanaQ a jeho nově otevřené kavárně, kde doporučuji posedět s ledovým čajem či kávou a kochat se výhledem na krásné lustry sklárny Bomma. SmetanaQ je plná designu, navštěvujeme ho v rámci Dovýroby Šperku II. Mimo galerii Deelive zde najdeš první patro plné šperkařských a fashion ateliérů. Ve druhém patře se pak konají výstavy. Tyto unikátní prostory musíš vidět, nejenže tu je krásný výhled na pražské panorama, ale jejich citlivá rekonstrukce stojí za to.

LODIČKY A ŠLAPADLA ANEB JAK SE NA CHVÍLÍ CÍTIT V PRAZE JAKO NA VÝLETĚ

Protější Střelecký ostrov také láká k trávení léta, jsou tu různé koncerty, pikniky i design markety. A hlavně je tu půjčovna šlapadel a lodiček, kterou jsem letos ozkoušela hned v dubnu a němělo to chybu. At‘ už si pujčíš šlapadlo ve tvaru labutě nebo jen obyčejnou lodičku, jakmile odrazíš od mola, budeš se cítit jako turista a starosti necháš na břehu. 

A když už se zmiňuji o létě a vodě, nesmím opomenout Stromovku a Tróju. Krásný den si uděláte třeba výletem lodí z Rašínova nábřeží či Čechova mostu do Tróji a zpět.

GRILOVÁNÍ  PŘI ZÁPADU SLUNCE VE STROMOVCE

Navštívit v Tróji můžeš nejen propagovanou zoo, botanickou zahradu, Trojský zámek, ale můžeš si půjčit kolečkové brusle nebo gril. Podél řeky vede upravená cyklostezka, kde ani nebudeš věřit, že jsi ještě v Praze. Stromovka pak nabízí spoustu míst ke sportu, ale i relaxu. Na vyznačených místech můžeš s kamarády grilovat a v celém areálu najdeš kouzelná místa pro občerstvení u vody či piknik v trávě. Stromovka a Trója nabízejí také spoustu hřišť a možností, kde si zacvičit třeba tai-či.

Tak kam vyrazíš? Neváhej a podnikni něco třeba hned teď, co takhle oběd? My právě připravujeme výlet po českém designu pro zahraniční turisty, tak se třeba někde v centru potkáme :). Pokud ti zrovna není moc teplo mrkni na video z Dovýroby skla, které tě zaručeně rozehřeje.  Lenka 

Žádné produkty v košíku