JE TU KVĚTEN NABITÝ AKCEMI …TO MUSÍŠ ZAŽÍT!

Ať už rádi výletíte, nebo nedáte dopustit na akce přímo v Praze, mám tu pro Vás pár ověřených tipů na trávení květnových dnů.

12 TIPŮ PRAHA NEPRAHA, 5 minut čtení

ZAPRVÉ DOBRO!

 • Začneme s charitativní výstavou v pražském Palladiu SIGNAL festival 2013 – 2016od 3. 5. do 31. 5. můžete zakoupit fotografie z světelného festivalu a tím přispět do nadačního fondu Světluška

NEPŘÍSTUPNÁ MÍSTA

 • 13. 5. je v plánu akcí hned několik. Zajímá Vás plovoucí dům PORT X nebo prostory chátrající Invalidovny? V Praze můžete nahlédnout do běžně nepřístupných budov v rámci Open House Praha. Nahlédnout do moderních staveb i historických skvostů můžete po celý víkend od 10 do 18 hodin.                                                                                                                                                               
 • V Poděbradech se zase 13. 5. konají Sklářské slavnosti součástí  je i sklářský jarmark.                                                                                                                                                

LIDÉ CO MAJÍ CO ŘÍCT

 • Byli už jste na nějaké “Peče”? Výroční 20. Pecha Kucha se koná 13. 5. v Železném brodě. Nabitá prezentace deseti tvůrců, kteří během večera představí 20 slidů a na každý mají 20 vteřin. Uvidíte a uslyšíte autora vzducholodě v Doxu Martina Rajniše či mladšího i staršího Jakuba Berdycha. P. S. Na zívání nebude čas!                                                                                                                                                                                                                                                                        

NOVÉ TVÁŘE V ZAPOMENUTÉM PROSTORU

 • Tak už jste si vybrali program na 13. května? Já se už ted‘ nemůžu rozhodnout a to jsem ještě nezmínila, že do 14. 5. můžete zažít v Domě uměleckého průmyslu (DUP 36), kde dříve sídlily vzorková prodejna Krásné jizby a nakladatelství Družstevní práce, výstavu současného designu Czech design week.                                                                                                                               

NETRADIČNÍ NÁKUPY

 • Pokud jste nestihli Czech design week, tak již další víkend v pořadí se můžete těšit na neméně zajímavou akci. V prostoru galerie Mánes se 20. – 21. 5. koná jarní Lemarket. Přes 100 vybraných značek českých a slovenských tvůrců v jeden víkend na dvou místech, nově se můžete podívat i do nových coworkingových prostor Opero, můžete zde najít Lokální startupy.                                                                                                                                                                                                                              
PRAGOVKA NAŽIVO
 • Na konci měsíce Vás chceme nalákat na jeden z našich výletů a to dovýroby Pragovka. Ve středu 24. 5. vás čeká propracované odpoledne v naší společnosti. V prostorách bývalé továrny na proslulé “Vejtřasky”, tedy nákladní automobily V3S, se momentálně usídlilo spoustu designu. Během prohlídky se můžete těšit na běžně nepřístupné haly, které svou kouzelnou omšelostí přilákaly nejednoho filmaře či fotografa, a samozřejmě na návštěvu několika designových ateliérů. Navštívíme porcelánovou dílnu Tyformy, kde tohle bílé zlato tvoří Pavla Vachunová. Vůni dřeva ucítíte v pracovně Woodcock, kde pod rukama všestranného umělce vzniká osobitý nábytek. Tak co vy na to? Chcete to zažít na vlastní kůži? Nalákám Vás naším videem?

KULTURA V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ

 • O víkentu můžete nahlédnou do Malostranských dvorků a promluvit si i s jejich pamnětníky. Z minulého roku si můžete vzpomenout na Emerit. prof. Akad. soch. Kurta Gebauera a letošní ročník se bez něj neobejde. Tolik titulů bych každopádně také chtěla!                                                                                            
 • Náš tým nebude chybět na zahájení každoročního festivalu Křehký Mikulov, kdy se na Mikulovském zámku 26. – 28. 5. představí čeští i zahraniční umělci se svými unikátními designovými objekty. Tématem letošního ročníku Křehkého Mikulova bude Lov a les. Těšit se můžete například na Markétu Kratochvílovou (čerstvá držitelka titulu Designér šperku roku Cen Czech Grand Design) a mnohé další.                                                                                                    

FOŤÁK SEBOU!

 • Pro nadšené fotografy, ať už profesionály tak laiky, je tu FotoŠkoda fest který začíná na konci května a pokračuje v červnu, 29. 5. – 4. 6.. Spoustu workshopů a přednášek v centru Prahy v historickém paláci Langhans.                                                                                                                                                                         
 • V Berounském muzeu keramiky můžete vidět díla světoznámého sochaře Olbrama Zoubka. Výstava “OLBRAM ZOUBEK sochy” měla vernisáž  6. 5. a mistrovská díla jednoho  z nejvýznamnějších českých sochařů současnosti můžete v Berouně navštívit až do 25. 6..
   

ŠPERKŮ NENÍ NIKDY DOST

 • Posledním mým tipem je výstava v centru Prahy v Czechdesignu Šperk s podtitulem Výstava čerstvé tvorby mladých designérů. Originální a neotřelé šperky jsou vystaveny do 16. 6., vernisáž této výstavy se schodovala s datem našeho výletu dovýroby Šperku, na který se můžete těšit znovu na podzim. Tak doufám, že jsme Vás navnadili již šperkařkou Eliškou Lhotskou, která na této výstavě nemohla chybět. V loňském dovýroby Šperku jste  se také mohli seznámit s Danou Bezděkovou, jež na výstavě představuje kolekci Nemesis a v neposlední řadě se na výstavě Šperk setkáte i s kolekcí Flóra od Pavly Vachunové, s níž se můžete vidět na dovýroby Pragovka.                                                                                                                                                                                             
V květnu všechno kvete, krásné počasí Vás láká ven a i designu se prostě daří! Všechny tyhle akce, co na to říct …to musíš zažít!

Žádné produkty v košíku