Zaměřeno na děti – 5 tipů na české a slovenské značky

Baby boom v Dovýroby!
Tak už došlo i na mě – vydala jsem se na dobrodružství s názvem rodičovství. I v této zábavné fázi života, kdy se učím spoustu věcí (znovu), chci podporovat lokální značky a výrobu. Přináším Ti naše prověřené tipy na několik výrobců a značek, kteří jsou kvalitou a zpracováním TOP. 

Patron – kočárky z Mělníka 

Skoro nikdo je nezná. Přitom jsou na trhu už od konce 90. let. Mají masivní konstrukci, což potvrzuje i fakt, že dle našeho průzkumu mezi vícenásobnými matkami odvozí až pět dětí. Jsou to skládačky se spoustou zajímavých barevných variant. Vybrala jsem více terénní verzi podvozku – FC4, aby zvládl i lesní cesty, a přikoupila jsem k tomu nástavce na autosedačku, hlubokou korbu i sporťáček. 

Proč jsem si ho vybrat? Opravdu bytelná konstrukce, zajímavé barvy a taky ho nemá každý. Porovnávali jsme i jízdní vlastnosti a ty jsou i na terénu naprosto perfektní. Sporťák lze navíc sklopit úplně do roviny, takže se v něm dítě pohodlně vyspí.

Doporučení: na jejich webu těžko něco vybereš. Mají ale dvě kamenné prodejny – na pražské Pankráci a v Brně, tak se tam skočte mrknout. V rozhodování určitě pomůže i to, že přímo v prodejně je možné otestovat si podvozek na různých površích (podobně jako to mívají v prodejnách obuvi na horskou turistiku). A současně tam mají i další značky kočárků, takže můžete hned porovnat. 


Nosítka MoniLu z Berouna

Většinu času používám kočár, ale jsou místa, kam se s ním prostě nestaneš. Pokud se tedy nechceš ochudit třeba o výšlap na Sněžku, mrkněte na jejich e-shop. Já jsem na doporučení zajela přímo do vzorkové prodejny a výrobny MoniLu s.r.o. v Berouně, kde jsem se osobně setkala se zakladatelkou Jitkou Hudecovou. Firmu založila na mateřské, z potřeby nosit dcerku v příjemném a současně ergonomickém nosítku. Všechna nosítka jsou ručně vyráběna v České republice a mají evropské certifikace. 

Proč jsem si je vybrala? Jsou to měkká nosítka z kvalitních textilií s dobrým před a ponákupním servisem. Poradí Ti třeba jak nosítko správně nastavit. Stačí jim poslat fotku přes messenger nebo mail sebe s dítětem v nosítku a za chvilku dostaneš detailní popis, co kde upravit, aby se Ti dítko nosilo příjemně. 

Pěnové podlahy ze  Žďáru nad Sázavou

Jak miminko roste, je na zemi čím dál častěji. Bylo proto důležité vytvořit mu pohodlný a bezpečný prostor na hraní. A v tu chvíli jsem narazila na výrobní firmu Pěnový svět. Zaujalo mě, že se vyrábí ve Žďáru nad Sázavou z jejich speciálního patentovaného materiálu VYLEN®, který má hutnou a jemnou strukturu, která je na dotek příjemná a dobře udržovatelná. Současně mě chytly za srdce jejich designové barvy a motivy. Mám je už dva měsíce a využíváme je oba s Edou každý den. Podložka na jógu teď stojí v koutě. Malý si hraje a já vedle něj cvičím. Puzzle krásné izolují a současně na nich mohou děti dobře trénovat lezení, protože po podlaze nekloužou. Vyrábí i pěnová zvířátka do vany a další. Celou nabídku najdeš tady.


Hračkářství Hugo chodí bos

Mají už několik poboček po Praze a široký výběr prověřených českých hraček – od dřevěných kousátek a různých chrastítek po deskové hry a oblečení. Navíc – kdo by je nemiloval, když mají tak nádherný název? ☺

Originální dětská móda Mile

Lokální obchod s dětskou módou v originálních designech. Nejlepší jsou jejich bavlněné punčocháče s kšandami. Kdo má dítě, ví, že ponožky dokážou rodiče pěkně potrápit. Celý den je pořád dokola nandáváš.

Doufáme, že Ti článek pomohl objevit lokální značky. Máš i TY nějaké své tipy na lokální výrobce, kteří Ti usnadnili rodičovství? Budu ráda, když mi dáte vědět do komentářů.

Káťa z Dovýroby

PS: Zajímalo by Tě se do nějaké z výše zmíněných výrob podívat osobně s Dovýroby?

Žádné produkty v košíku