Zimní tipy

Pokud nevládneš zimním sportům, nemáš zrovna běžky, skialpy nebo sněžnice, mohlo by ti bodnout pár tipů, jak strávit následující dny a dlouhé zimní večery.

Dnes více než jindy vyrážíme do přírody, a pokud díky tomu získáme nadhled nad vším, co se teď děje, jistě se nejedná o promarněný čas!

Připravili jsme pro tebe pár tipů zcela v souladu s udržováním duševní hygieny. Doporučujeme podívat se na nejkrásnější vyhlídky našich luhů a hájů. Milovníci mystery a majitelé odpovídajícího orientačního smyslu mohou nelézt cestu k pokladu a zpět v labyrintu. A co teprve výstava 14 ti umělců na Praze 1. Výhoda? Na díla se můžeš koukat rovnou z ulice! Takže i přes omezení nasaj kulturu na budově SmetanaQ.

Galerie Fasáda - SmetanaQ

Galerie Fasáda – SmetanaQ

Tím to však zdaleka nekončí. Co zkouknout Překvapivé stavby s milovníkem pozemního stavitelství Adamem Gebrianem? Třeba tě to tak nadchne, že nějakou z architektonických perel navštívíš i osobně. Více architektury? Zkus to v CAMPu.

Chceš prožít Šifru Mistra Leonarda přímo z pohodlí svého obýváku? Pro úctu k tradici doporučujeme nahodit oblek a 3 2 1 prohlídka startuje 😊. Vše co se děje v českých muzeích nalezneš zde. Koukni také na přehledný článek plný odkazů galerií s velkým G, jako jsou třeba DOX, Louvre či Musée d’Orsay. Většina svatostánků kulturního dědictví po celém světě nabízí velkou část svých sbírek k virtuálnímu zhlédnutí. Jestli máš nesplněné sny o návštěvě slavných výstav, navštiv stránky či facebook dané instituce. Až tam pojedeš naživo, budeš za profíka.

Louvre

Louvre

Že teď nemůžeš nikam vycestovat, tenhle mýtus boří Faerské ostrovy. Říkáš si, že je to teď na Zemi tak bláznivé, že by snad bylo lepší žít na Marsu? Máme pro tebe skvělý tip na vesmírnou zábavu.

Faerské ostrovy

Faerské ostrovy

A posledním tipem je taková víkendová klasika… no jasně, kino! Z domova nejraději koukáme na Aerovod, permanentka tě vyjde na 150 korun, film na 60 korun, nebo zkus nabourat stereotyp autokinem Strahov, funguje i v zimě. Alespoň zjistíš jak chutná popcorn ve Tvém autě. 😊

Žádné produkty v košíku